akne.jpgAkné

a15.png

Silná redukcia akné

Monodermá A15

Predstavujeme najúčinnejšiu formu vitamínu A. Pomáha pri regenerácii kožných buniek a stimuluje syntézu kolagénu, ktorý je dôležitý pre udržanie zdravo a mlado vyzerajúcej pokožky. Navyše redukuje jemné vrásky... 

Kúpiť Detail výrobku

Hnisavé a zápalové uhry alebo len rozšírené a zanesené póry. Akné je zápalový proces prebiehajúci v upchatom vývode mazovej žliazky. Vznikajú tak bolestivé a červené pupienky, po ktorých často zostanú jazvy.

Príčiny vzniku

 

Najčastejšie prejavy

Prvá známka zápalu, avšak ešte neviditeľná, je zúžený a upchatý mazový kanálik s odumretými kožnými bunkami, ktorý sa postupne hromadí mazom. Uzavretý komedón nie je pri bežnom pozorovaní na pleti viditeľný, iba pri bližšom pohľade na napnutú pleť.

Z uzavretého komedónu sa môže stať otvorený, ktorý je viditeľný na povrchu kože ako všeobecne známa čierna bodka. Čierne bodky sa najčastejšie objavujú v T-zóne, tj. na brade, nose a čele.

Pokiaľ tento otvorený komedón praskne, vyleje sa jeho obsah do podkožia, kde spôsobí zápalovú reakciu. Zápalové ložiská sa prejavujú ako známe pupienky s hnisavým alebo vodnatým obsahom. Práve vitamíny na pleť Monodermá A15 obnovujú kožné bunky a redukujú zápal, ktorý spôsobuje vznik akné.

akne1.jpgakne2.jpgakne3.jpg

srdce.pngNáš tip

Pleti náchylnej na akné neprospievajú potraviny s vysokým glykemickým indexom (teda tie sladké), mliečne výrobky a citrusové plody. Blahodarné účinky na pleť postihnutú akné má zinok. Ten sa nachádza napríklad v strukovinách ako je fazuľa, hrášok či sója. Prípadne je vhodné prijímať ho aj ako doplnok stravy.