detska-pokozka.jpgDetská pokožka

e5.png

Ochrana detskej pokožky

Monodermá E5

Pôsobí efektívne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, pleť suchú až veľmi suchú. Súčasné štúdie tiež preukázali, že vitamín E je veľmi efektívny v redukcii zápalu, podráždenia pokožky a ďalej zmierňuje proces starnutia pokožky.

Kúpiť Detail výrobku

Pokožka detí je až päťkrát tenšia ako pokožka dospelého človeka. Z toho dôvodu nie je jej obranyschopnosť tak efektívna. Je citlivejšia, náchylnejšia k podráždeniu a veľmi ľahko sa vysušuje. Cez tenkú pokožku dochádza k strate vody, čo vedie k lokálnemu vysušeniu, ktoré môže byť sprevádzané aj podráždením. Navyše zosilnie prienik alergénnych zložiek, ktoré zhoršujú podráždenie. Detská pokožka totiž neposkytuje dostatočnú ochranu proti škodlivým látkam, ktoré sa môžu dostať krvným obehom až do tela. Kožné bunky dieťaťa nie sú tak blízko pri sebe a sú medzi nimi medzery, kadiaľ môžu škodliviny prejsť. Kozmetika vhodná pre detskú pokožku musí spĺňať určité kritériá. V žiadnom prípade by nemal byť prekročený limit prímesí - parfémov, farbív, konzervačných látok a najrôznejších chemických látok, ktoré sú dráždivé. Práve preto sú vhodné Vitamíny na pleť Monodermá, na čisto prírodnej báze bez škodlivých prímesí.

Príčiny vzniku podráždenia detskej pokožky

Najčastejšie prejavy

Najčastejšími prejavmi sú suché začervenané miesta na telíčku dieťaťa, rovnako ako početné pupienky. Typické je tiež podráždenie kože v okolí úst, dôsledkom kontaktu pokožky so slinami. Vyznačuje sa začervenaním, pupienkami a suchou, až zhrubnutou pokožkou. Miesta okolo úst dieťaťa treba dva až trikrát denne mazať prípravkom, ktorý zmierni začervenanie, pokožku upokojí, zvlhčí a zároveň bude predchádzať infekcii. To možno dosiahnúť práve s Vitamínmi Monodermá ET 10, pretože práve čistý vitamín E má schopnosť pokožku dokonale upokojiť.

1.jpg2.jpg4.jpg3.jpg5.jpg

srdce.pngNáš tip

Uistite sa, že teplota vody, v ktorej dieťa kúpete nepresahuje 33 ° C, pretože teplo zhoršuje vysušenie pokožky. Do kúpeľa skúste pridať nesolenú bravčovú masť, ktoré je svojím zložením blízka nášmu telu, teda nedráždi a dobre splynie s pokožkou. Po kúpeli dieťa osušte jemným poklepávaním, neutierajte.