poskozeni-sluncem.jpgPoškodenia pleti slnkom

c10.png

Skvelý pri poškodení vplyvom slnka 

Monodermá C10

Dokázané účinky klinickými štúdiami.
Špeciálne balenie - ampulky umožňujú chrániť čistý vitamín pred oxidáciou.
Mesačná terapia zredukuje nadmernú pigmentáciu až o 50% a jemné vrásky až o 39%.

Kúpiť Detail výrobku

Obe zložky UV žiarenia, UVA aj UVB výrazne škodia koži vystavenej slnku, pretože dochádza k narušeniu DNA s trvalými následkami.

UVA žiarenie preniká do hlbších vrstiev kože a pôsobí celý rok. Na svedomí má predčasné starnutie pleti a jej trvalé poškodenie. Častou reakciou sú slnečné alergie a podráždenie.

UVB žiarenie vyvoláva skôr začervenanie, pod ktorým si predstavíme klasické spálenie a tiež zvýšenú pigmentáciu pokožky.

Príčiny vzniku

Najčastejšie prejavy

Opálenie je v podstate prirodzená ochranná reakcia nášho tela. Po vystavení UV žiareniu sa v koži spúšťa tvorba melanínu, ktorý spôsobí pigmentáciu (zhnednutie). Pri prehnanom slnení a poškodení kože môžeme pozorovať skoršiu tvorbu vrások, zníženú pružnosť kože a jej zvýšenú citlivosť. Trvá však aj niekoľko rokov, kým sa nám naše nezodpovedné opaľovanie vypomstí. Najviditeľnejšími zmenami sú farba kože, starecké škvrny a senilné akné. Aby sme sa týmto nechceným efektom vyhli, je vhodné v lete používať Vitamíny na pleť Monodermá C10, ktoré pleť chránia pred nezdravým prenikaním slnečných lúčov do spodných vrstiev kože, pôsobia ako antioxidant a zamedzujú pigmentáciu.

Ak sa nám už ale opaľovanie vymklo spod kontroly, je potrebné rýchlo zasiahnuť, aby boli následky čo možno najmenšie. Zdravotnícky prostriedok Monodermá ET 10 redukuje poškodenie vplyvom UV žiarenia. Uľaví od pocitu pálenia, tlmí alergické reakcie a urýchľuje regeneráciu kože.

slunce1.jpgslunce4.jpgslunce2.jpgslunce3.jpg

srdce.pngNáš tip

Dbajte, aby opaľovací krém obsahoval UVA i UVB zložku a jeho SPF bola najmenej 15. Pred opaľovacím krémom si na tvár naneste vitamín C aby sa zabezpečila nielen 100% ochrana, ale aj antioxidácia. Vyhýbajte sa aromatizovaným ochranným prípravkom.