sucha-plet.jpgSuchá pleť (sebostáza)

monoderma-et10-in-box.png

Silný vitamín pre suchú pleť 

Monodermá ET10

Použitie tohto vitamínu má hojivé účinky na rôzne druhy dermatitíd aj radiodermatitis. Ak máte pokožku so sklonom k svrbeniu, je tento výrobok určený priamo pre vás, pretože dokáže svrbenie výrazne zredukovať. Zároveň je tento výrobok vhodný pre akýkoľvek typ pokožky vrátane veľmi citlivej.

Kúpiť Detail výrobku

Suchá pokožka vzniká keď mazové žľazy produkujú príliš málo tuku a nemôže sa tak vytvoriť dostatočne silná ochranná tuková vrstva, ktorá by udržiavala vodu. Trpí tým najvrchnejšia vrstva pokožky, pretože kožné bunky už nie sú tak blízko seba a tvoria sa malé medzery, ktorými sa vlhkosť z pleti vytráca.

Príčiny vzniku

Najčastejšie prejavy

Pleť je matná, suchá a drsná. Bežný je pocit ľahkého napätia, ktorý pokračuje šupinatosťou, citlivosťou alebo popraskanou pokožkou a niekedy dosahuje až sčervenanie a svrbenie. Medzi bunkami sa tvoria mikroskopicky malé medzery, ktorými sa stráca vlhkosť z pleti, a do ktorých tak majú prístup škodliviny z životného prostredia. Okrem toho, že vitamíny na pleť Monodermá E5 a ET10 hydratujú a zjemňujú suchú a podráždenú pleť, slúžia tiež ako antioxidanty, ktoré zabránia prieniku voľných radikálov z prostredia do kožných buniek.

suchaplet1.jpgsuchaplet2.jpgsuchaplet3.jpgsuchaplet4.jpg

srdce.pngNáš tip

Nedávajte si príliš horúcu a dlhú sprchu. Používajte výhradne kozmetiku bez perfumov a konzervantov.