pigmentace.jpgPigmentácia

c10.png

Silná redukcia pigmentácie

Monoderma C10

Čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová), veľmi dobre pôsobí proti pigmentácii pleti a omladzuje pokožku. Hlavnými výhodami vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži... 

Kúpiť Detail výrobku

Hyperpigmentácia, teda zvýšená produkcia pigmentu, vzniká pri nahromadení melanínu teda kožného farbiva, ktoré na nej vytvára hnedé ohraničené škvrny. Najčastejšie sa stretávame so škvrnami na tvári, pretože je vystavená takmer nepretržitému slnečnému žiareniu. Na tvorbu nadmernej pigmentácie sú tiež náchylné ruky, krk a dekolt.

Príčiny vzniku

 

Najčastejšie prejavy

Hyperpigmentácia môže mať rôzne veľkosti od malých škvrniek až po rozsiahle mapy, ktoré môžu pokrývať veľkú časť našej pokožky. Aj ich farba sa môže líšiť, od svetlo hnedej až po čiernu. S hyperpigmentáciou sa často stretávajú tehotné ženy. V tomto období často dochádza k stmavnutiu pieh a výskytu tmavých škvŕn na tvári. Jedná sa o takzvanú melasmu v gravidite. Na tú je ideálna Monodermá C10, ktorá účinne redukuje pigmentáciu a jej použitie je bezpečné aj počas tehotenstva.

pigmentace2.jpgpigmentace1.jpg

srdce.pngNáš tip

Pokožku náchylnú k pigmentácii je potreba obzvlášť starostlivo chrániť pred slniečkom a to nie len v lete, ale celoročne. Používajte teda pod make-up denný hydratačný krém, ktorý už obsahuje SPF ochranu, prípade CC krém, ktorý predstavuje trojkombináciu hydratácie, SPF ochrany aj make-up-u.