vrasky.jpgVrásky

c10.png

Silná redukcia vrások

Monodermá C10

Čistý vitamín C 10% (Kyselina L-askorbová), ktorý veľmi dobre pôsobí proti pigmentácii pleti a omladzuje pokožku. Hlavnými výhodami vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, čo sú látky, ktoré udržujú mladý vzhľad pokožky.

Kúpiť Detail výrobku

V staršej koži sa prirodzene vyrába menej kolagénu a elastínových vlákien, čo má za následok stratu pružnosti. Tieto zmeny vrstiev kože spôsobujú tvorbu vrások a jej povisnutie. Práve vitamíny na pleť Monodermá C10 majú schopnosť stimulovať syntézu kolagénu aj elastínu v koži.

Príčiny vzniku

 

Najčastejšie prejavy

Vrásky nás zvyčajne najviac trápia na tvári a to okolo očí, úst alebo na čele. Postupom času sú zreteľné aj na rukách, krku a dekolte. Najjemnejšie sú povrchové vrásky. Na prvý pohľad nie sú veľmi viditeľné a pri natiahnutí kože často zmiznú. Väčšina sa dá prekryť ľahkým make-upom. Neskôr však prichádzajú viditeľné vrásky, ktoré sú najnápadnejšie okolo očí, úst a krku. Súvisia predovšetkým s úbytkom tuku pod povrchom kože. Nasledujú výrazné vrásky a ryhy, ktoré sa tvoria medzi nosom a kútikmi úst ako koža poklesne a tukové zásoby spod kože zmiznú. Tieto vrásky sa nazývajú nosovo-ústne záhyby. Spolu s voľnou kožou pozdĺž čeľuste, môžu tieto záhyby spôsobiť "lalokovitý" efekt v dolnej polovici tváre. Môžu sa tiež objaviť hlboké vrásky na čela a zapadnuté oči a líca.

vrasky1.jpgvrasky2.jpgvrasky3.jpgvrasky4.jpgvrasky5.jpg

srdce.pngNáš tip

Pite denne omladzujúci čaj z kvetu alchemilky - 3dl vody a ½ lyžičky alchemilky. Dbajte tiež na dostatok spánku a to minimálne 8 hodín a vyhýbajte sa zafajčeným priestorom. Vhodné je tiež zájsť z času na čas na masáž tváre.